AKCE

23. ročník proběhl skvěle. Jako vedoucí závodu jsem byl nadšený a děkuji za důvěru ZKO Uničov. Účastnilo se přes 40 psů a vítězové v každé kategorii museli porazit velice silnou konkurenci. Gratuluji a těším se na další ročník.

Jako podzimní třešničku na tréninkovém dortu, jsme si zvolili obranářký seminář s kým jiným než s Pavlem Markuskem. Tentokrát jsme se zaměřovali na klidové a vzruchové fáze a postupný tréning směřující k IGP1.

Jako spolupořadatelé jsme se zúčastnili víkendového semináře v poslušnosti s Pavlem Markuskem. Jako vždy naprosto individuální tréning, přesné vyladění detailů mezi psem a psovodem. Pro nás tentokrát v podání dlouhodobé pozornosti v chůzi, detailech na "metrovce" a na "áčku". Děkujeme všem účastníkům za parádní víkend, předané zkušenosti a Hance...

V říjnu jsem měl tu možnost dělat vedoucího zkoušek z výkonu dle NZŘ a MZŘ. Všech 7 účastníků a jejich psů úspěšně splnilo své kategorie. Tento rok byl v poslušnosti, vyhledávání, stopování i obranách úspěšný. Za posuzování děkujeme rozhodčí MVDr. Janě Glisnikové. Fotky nebudou zveřejňovány.

Po téměř celodenním výletu jsme se ještě účastnili ukázek na uničovské Drakiádě, kde jsme měli krátké představení poslušnosti jako chůze u nohy, přivolání psa, pozice sedni-lehni, slalom, pac a různé další drobnosti.

Občas procházka neuškodí a když je spojená i s výletem vlakem s partou dalších psů, tak je to ideální. Vyrazili jsme do Bludova na rozhlednu Brusná. Všichni psi zvládli cestu hromadnou dopravou velice hezky a ve vlaku o nich nebylo ani slyšet. I přes nasazené náhubky se od nás cestující drželi dál. Složení 2x Americký stafordšírský teriér, Anglický...

LVT - Jeseník

25.08.2018

Přelom srpna a září patřil čistě výcviku. Společně s pár nadšenci jsme vyrazili do Jeseníků na celých 8 dní. Intenzivní tréning a krásné počasí, nám vytvořilo ideální podmínky pro velké pokroky. Poslušnost a především obrany vedl Pavel Markusek. Stopování se ujala Hanka Konrádová. Děkujeme našim přátelům za pomoc a dozor při pilování nedostatků v...

Krásné ukázky v Žadlovicích, kam nás pozvala kamarádka Eva S., která se starala o organizaci ukázek a sama se také účastnila. Tímto jí i ostatním účastníkům děkujeme za příjemně strávený den. Ukázky probíhaly ve dvou vstupech, vždy s krátkou ukázkou poslušnosti a následně obrannou částí.

Děkujeme Jardovi M. za pozvání na dětský den, kde jsme předvedli ukázky poslušnosti a obran společně s členy ZKO Uničov.